Po - Pá  09:00 - 15:00 

212 241 749

212 241 749

Aktuální Covid podmínky pro vycestování

Aktuální Covid podmínky pro vycestování

RAKOUSKO - od 20.10.2021

Každý klient musí splňovat některou z těchto 3 následujících podmínek: (3-G-Regel - Geimpft – očkován; Getestet – otestován; Genesen – ozdraven) a mít s sebou:

a. Potvrzení o očkování:
- v případě dvou dávkového schématu a v případě aplikace druhé dávky obdržíte mezinárodně uznávaný certifikát o plném očkování.
- v případě jedno dávkového schématu nejméně 22 dní, od aplikace očkovací látky, obdržíte mezinárodně uznávaný certifikát o plném očkování.
Toto potvrzení je ke stažení na adrese: https://ocko.uzis.cz.

Nebo

b. Negativní test na COVID: antigenní test (platnost 24 hodin) nebo PCR test (platnost 72 hodin). Děti do 11,9 let (ve Vídni do 6,9 let) test nepotřebují. Test musí být proveden v testovacím zařízení, která vydávají potvrzení v NJ nebo AJ. Samotesty nejsou pro účel příjezdu akceptovány.

Nebo

c. Doklad o prodělané infekci: vstup po dobu šesti měsíců po uzdravení. Lékařské potvrzení o prodělání onemocnění na COVID v němčině nebo angličtině. Toto potvrzení je ke stažení na  https://ocko.uzis.cz.

Podmínky pro testování na místě pro neočkované a pro ty, co neprodělali onemocnění COVID ve stanované době: antigenní test z ČR je platný 24 hodin, poté je nutné se opět přetestovat každý den za poplatek.

Tyto podmínky jsou platné ke dni 20.10.

Na zimní sezonu plánuje Rakousko obdobná pravidla - 3 G. Pro využívání lanovek, restaurací i ubytování bude třeba potvrzení o očkování, prodělané nemoci nebo platný test. Všem, kdo plánují v zimě lyžovat v Rakousku se doporučuje nechat se očkovat, dle zatížení nemocnic bude aktuálně Rakousko pravidla pro neočkované zpřísňovat.

MAĎARSKO - od 07.07.2021

Osoby, které cestují pozemní cestou (i občané ČR) ze Slovenska, Rakouska, Chorvatska, Slovinska, Srbska nebo Rumunska, mohou vstoupit na území Maďarska bez omezení, tj. bez povinnosti doložit bezinfekčnost (certifikát o provedeném očkování nebo prodělané nemoci).

Tyto podmínky jsou platné kde dni 09.07.

ITÁLIE - od 01.07.2021

Pro vstup do Itálie je potřeba splnit dvě podmínky: předložit certifikát (v digitální či papírové podobě - o provedeném testu, ukončeném očkování či o zotavení se po prodělaném onemocnění) a vyplnit digitální online formulář (PLF). Výjimku z testu mají děti mladší 6 let. Nezletilé děti mohou být registrovány v jednom digitálním elektronickém formuláři (PLF) spolu s doprovázející dospělou osobou.

Tyto podmínky jsou platné kde dni 01.07. 

ŠVÝCARSKO - od 20.09.2021

Cestující z České republiky musí od 20.09.2021 před přicestováním vyplňovat elektronický příjezdový formulář. Ti, kteří nemají certifikát o očkování nebo o prodělání nemoci, musí mít při vjezdu negativní výsledek testu (antigenního nebo PCR) a po 4 až 7 dnech podstoupit na vlastní náklady druhý test ve Švýcarsku nebo v Lichtenštejnsku a předkládat kantonálnímu zdravotnímu úřadu v místě, kde se nacházejí, negativní výsledek tohoto druhého testu.


POLSKO - od 22.06.2021

Pro vstup do Polska je nutné mít okončené očkování, v případě dvoudávkového schématu tedy 14 dní od podání druhé dávky) nebo antigenní či PCR test ne starší než 48 hodin nebo potvrzení v polském nebo anglickém jazyce o prodělání nemoci Covid-19 v době posledních 180 dnů. Děti do 11,9 let nemusí být v doprovodu osob starších které splňují tyto podmínky testovány.

Tyto podmínky jsou platné kde dni 22.6.


S účinností od 1.6.2021 jsou pro občany ČR zdarma dva PCR testy a čtyři antigenní testy měsíčně (1x za 7 dní).

 

 Pro návrat do ČR z každé země je vždy třeba vyplnit formulář https://plf.uzis.cz/
Ostatní podmínky návratu dle cestovatelského semaforu na www.mzv.cz


Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?