Po - Pá  09:00 - 15:00 

212 241 749

212 241 749

Maďarsko

Popis

Maďarsko láká turisty na především na bezpočet lázní s termálními prameny, vynikající víno a proslulé speciality místní kuchyně. Maďarsko hraničí s Rakouskem, Slovinskem, Chorvatskem, Srbskem, Ukrajinou a Slovenskem. Hlavním městem Maďarska je Budapešť, který vznikl spojením Budína, Peště a Starého Budína, rozkládající se v severozápadní části dnešního hlavního města.

Střediska
Balaton Maďarsko

V oblasti Balatonu najdete letoviska jako Balatonfüred, Siófok, Tihany, Vonyarcvashegy,  nebo Zamárdi. Balaton neboli Blatenské jezero je největším jezerem ve střední Evropě a někdy se mu proto říká také Maďarské moře. Jezero je 78 km dlouhé a až 15 km široké. Jezero je poměrně teplé a v nejvyšším létě může teplota jeho vody dosahovat až 27 stupňů. Jezero je ideálním místem pro letní dovolenou strávenou u vody – koupání, výlety lodí i pro aktivní dovolenou – cyklistika, výlety do okolí. Jižní břeh jezera je oproti severnímu méně svažitý a více přírodní. V části okolí jezera a okolo malého jezera Kis-Balaton (jihozápadně od Balatonu) je pak Národní park.

Více informací
Termální lázně Maďarsko V Maďarsku je více než 1000 termálních pramenů a lázeňství zde má bohatou historii, která vede až k dobám Římanů. Velký rozmach zdejších lázní začal v dobách turecké okupace Maďarska. Najdete zde historické lázně s orientální atmosférou, ale i nové a velmi moderní a hotelové komplexy s termálními bazény a lázně s venkovními i vnitřními areály, kde jsou často i skluzavky a zázemí pro děti. Mezi nejznámější Maďarské lázně patří Sárvár, Bük, Hevíz, Tapolca Zalakaros nebo i Harkány. Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?