Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Po - Pá  09:00 - 15:00 

212 241 749

212 241 749

Dolní Rakousko

Rakousko

Popis

Dolní Rakousko se rozkládá po obou březích Dunaje, v okolí Vídně. Tato oblast je známá svou rozmanitostí, naleznete zde rozeklané strže rakouského Grand Canyonu na úpatí Ötscheru, nedotknuté mokřiny podél Dunaje, mírné slunné svahy poseté vinohrady i temná rašeliniště, alpské pastviny, tichá jezera s neprostupnými lesy okolo i zurčící horské bystřiny. Nezapomenutelné jsou také kulturní poklady Dolního Rakouska. Navštívit můžete některé z bezpočtu zámků, hradů, klášterů či panských sídel. Nezapomenutelné jsou překrásné Kittenberské zahrady. Za návštěvu stojí také barokní kláštery Melk a Göttweig. Klášter Melk je největším benediktinským klášterem v Evropě.

Nejznámější turistické cíle:

Vídeň - je hlavním městem Rakouska. Mezi kulturní skvosty, které musíte navštívit, patří zámky Schönbrunn, Hofburg či Belveder. Za kulturou můžete zajít do světoznámé Vídeňské opery nebo divadla Burgtheater. Výtečný gastronomický zážitek si vychutnáte při dobré kávě a dortu v hotelu Sacher či na vídeňských trzích. Při návštěvě s dětmi vám doporučíme zábavní park Práter či zoologickou zahradu, která je nejstarší na světě a byla vyhlášena nejlepší ZOO Evropy roku 2010.

Městečko Krems - město s tisíciletou historií je společně s údolím Wachau zapsáno na seznamu organizace UNESCO. Malebné uličky města zvou k posezení u dobrého vína, v tomto vinařském městě se choulí jeden vinařský sklípek vedle druhého.

Kittenberské zahrady - jedná se o nejkrásnější expozici svého druhu v Rakousku. Zahrady se rozkládají na ploše 22 000 m2 a nachází se zde celkem 300 tématických zahrad, k vidění jsou zde zahrady s tajemnými a exotickými názvy jako je zahrada ohně, slunce, duhy nebo pokušení, ale také typická venkovská babiččina zahrádka, zahrádka bylinkářská, zdravotní, japonská, vřesová nebo růžová.

Jeskyně Hinterbrühl - 60 m pod zemským povrchem se nachází největší podzemní jezero Evropy s rozsáhlým jeskynním systémem. Vrcholem je romantická plavba po jezeře s hrou světel.

Klášter Klosterneuburg - klenot sakrálního umění v Rakousku a současně nejstarší vinařská usedlost s podzemními vinařskými sklípky. Zámek Artstetten - místo posledního odpočinku arcivévody Fantiška Ferdinanda a jeho ženy. Vinné sklepy v Retzu - sklepy dosahují hloubky až 4 podlaží a tvoří malé podzemní město. Nachází se zde největší historický vinný sklep v Rakousku. Městečko Eggenburg - středověké městečko s nejdelšími městskými hradbami v Dolním Rakouku. Zámek Laxenburg - residence habsburských vládců. U zámku se nachází rozlehlý park a několik vzácných staveb. Celý komplex patří k nejvýznamnějším evropským ukázkám zahradnického umění 18. a 19. století. Na ostrůvku uprostřed rybníka stojí tzv. Františkův hrad.

Lokality
Mostviertel Rakousko, Dolní Rakousko

Mostviertel leží na jihozápadě Dolního Rakouska, u hranic se Štýrskem. Své jméno oblast dostalo podle jablek a moštu, které se zde vyrábí. Oblast je příjemně hornatá – na jihu je masiv Ötscher, kde jsou turistické trasy a rakouský „Grand Canyon“. Koupat se dá v čistých jezerech Lunzer See a Erlaufsee. A v oblasti nechybí samozřejmě ani cyklostezky a tematické stezky jako jsou moštová nebo železná cesta.

Více informací
Wachau Rakousko, Dolní Rakousko

Údolí Wachau – světové kulturní dědictví UNESCO, středověké hrady, nádherné kláštery a zámky, plavba lodí po Dunaji, překrásné Kittenberské zahrady – 30 tématických zahrad, fascinující typová rozmanitost, poetická zátiší, klikaté stezky a nekonečné bohatství barev.

Více informací
Weinviertel Rakousko, Dolní Rakousko Oblast Weinviertelu (Vinná čtvrť) hraničí z Českou republikou, jižně od řeky Dyje. Jak název napovídá, je pro tento kraj typické víno a vinice. Je to největší vinařská oblast v Rakousku, krajina je zde jen lehce zvlněná, ideální pro cykloturistiku. Pokud nechcete jezdit jen na kole, můžete navštívit lázně Laa an der Thaya nebo některý ze zdejších hradů a zámků jako je třeba malebný Hardegg. Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?