Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Po - Pá  09:00 - 15:00 

212 241 749

212 241 749

Salcbursko

Rakousko

Popis

Salcbursko bývá často označováno za Malý ráj v srdci Alp. Tato spolková země, jejímž hlavním městem je známý Salcburk, rodiště skladatele W. A. Mozarta, Vám nabízí vše, co si jen můžete na své dovolené přát. Čeká na Vás pohádková krajina s průzračnými jezery a majestátními horskými štíty, loukami i malebnými vesničkami. Milovníky cyklistiky očekávají značené cyklotrasy o celkové délce přes 2.000 km. Nadšence horské turistiky jistě zláká 7.200 km značených turistických cest a stezek, po kterých je možné podnikat výšlapy až do výšky 3.798 m. V Salcbursku, v tomto zázračném světě vodopádů, roklí a hor si každý najde to, co je mu nejblíže. Na jihu země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak Dachsteinský masiv a Berchtesgadenské Alpy. Největší řekou, která zemí ale i jejím hlavním městem Salcburkem protéká, je Salzach.

Salcburk je hlavním městem spolkové republiky Salcburska s velice bohatou historií. Město je známé zejména jako místo narození slavného skladatele Wolfganga Amadea Mozarta a jeho dominantou je pevnost Hohensalzburg. Navštívit můžete jeho rodný dům v uličce Getreidegasse, či kostel, ve kterém byl pokřtěn. Jedním z nejkrásnějších náměstí v Salcburku je Domplatz s katedrálou ze 17. století, neboli dómem, do kterého se vejde až 10 tisíc návštěvníků. V kostele Sv. Šebestiána se nachází hrob Mozartovy rodiny, sám skladatel zemřel ale ve Vídni a pochován byl v hrobě společném. Na Mozartově náměstí pak můžete slýchat skladatelova díla, linoucí se z místní zvonkohry. Historické jádro města bylo v roce 1996 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jádrem města protéká řeka Salzach, přímo nad ní se na hoře Festungsberg ve výšce 120 m nad městem tyčí největší středověká zachovalá pevnost v Evropě – Festung Hohensalzburg z roku 1077. K pevnosti se dostanete pěšky, nebo pomocí lanovky. Z hradeb je překrásný výhled na celé město.

Lokality
Gasteinertal Rakousko, Salcbursko Široké údolí Gasteinertal obklopuje Národní Park Vysoké Taury. Nabízí snad vše, co si lze pro letní aktivní dovolenou přát – vysoké hory, lanovky s letním provozem, koupaliště, termální lázně, dětská hřiště, stezky pro horská kola i cyklostezky a v nabídce nechybí ani golfové hřiště. Lanovky s letním provozem jsou v Dorfgasteinu, Bad Hofgasteinu, Bad Gasteinu i Sportgasteinu, zážitkové termální lázně, kde nechybí ani sekce pro děti se skluzavkami jsou v Bad Hofgasteinu Alpentherme a více relaxační lázně jsou pak lázně Felsentherme v Bad Gasteinu. V oblasti je možné zakoupit kartu na lanovky v oblasti 6 dní/81 Euro nebo kartu na lanovky a termály 152 Euro/6 dní. Více informací
Gerlos - Königsleiten Rakousko, Salcbursko Pestrá a krásná oblast Wald – Königsleiten leží u hranic s Tyrolskem s kterým je prostřednictvím obce Gerlos pomyslně spojena. Je ideální na horskou turistiku i cyklistiku na horských kolech, jsou zde skalní stěny vhodné k lezení, hřiště pro děti, lanová centra, letní bobové dráhy a samozřejmě i lanovky s letním provozem. Více informací
Hochkönig Rakousko, Salcbursko

Celá oblast dostala název podle mohutného vápencového masivu Höchkönigu, který ji dominuje. Oblast tvoří 3 obce – Maria Alm, Dienten a Mühlbach. V oblasti je několik lanovek s letním provozem, turistické cesty, cesty pro horská kola a venkovní koupaliště. Atrakcí pro děti může být lanový park nad Maria Alm nebo vodní hrátky a dobrodružná cesta s úkoly nad Mühlbachem, či letní bobová dráha. Pokud máte ubytování včetně karty Hochkönig Card, můžete využívat lanovky i koupaliště zdarma, pokud ne, je možné zakoupit Salcburskou kartu.

Více informací
Lammertal Rakousko, Salcbursko

Oblast Lammertal je malebný kraj jižně od Salcburku a patří určitě ke klidnějším oblastem v srdci hor. Oblastí protéká malebná říčka Lammer a obklopují ji z jedné strany masiv Tennengebirge a z druhé pak Gosaukamm. V celé oblasti najdete turistické trasy, lanovky s letním provozem a samozřejmostí jsou i koupaliště a vodní parky s atrakcemi nebo letní bobová dráha. Oblast je díky své poloze i dobrým výletním cílem. Do hodiny jste v Salcburku nebo v Solné komoře. Oblíbeným místem k výletu může být náhorní plošina se salašemi Postalm, Gollingský vodopád nebo jezero Gosausee. Při pobytech v těchto oblastech doporučujeme zakoupení Salcburské karty, která vám umožní využívat zdarma většinu zdejších lanovek a koupališť.

Více informací
Lungau Rakousko, Salcbursko Lungau leží na jihu Salcburska u hranic s Korutany. Je to příjemné široké slunečné údolí, které je obklopeno majestátními vrcholy Taur. Jsou zde pohodlné cyklostezky i cesty pro horská kola, koupaliště, lanovky s letním provozem, turistické trasy i golfové hřiště. V Lungau je několik malebných obcí, mezi nejznámější patří určitě Mauterndorf, kterému dominuje středověký hrad, či příjemný St. Michael. Lungau je ráj pro rodiny s dětmi, ale nejen pro ně. Zajímavostí může být jízda historickým parním vlakem z Mauterndorfu do Tamswegu. Některé ubytování mají v ceně Lungau Card – pak můžete využít během dovolené 1x každou lanovku a koupaliště, pokud nemáte tuto kartu v ceně a plánujete využívání lanovek, doporučujeme zakoupení Salcburské karty. Více informací
Rauris Rakousko, Salcbursko

Rauris je překrásné údolí v Národním parku Vysoké Taury. Nad údolím se tyčí majestátní hora Sonnblick (3.019 m) s nejvýše položenou meteorologickou stanicí v Evropě. O údolí se někdy mluví jako o „zlatém údolí“, v minulosti se zde těžilo zlato. V Raurisu je pohoda a klid, není to oblast masového turismu, ale v žádném případě tu nepoznáte nudu. Je to ideální místo pro ty, kdo chtějí chodit po horách, obklopeni jedinečnou přírodou. V Raurisu je lanovka Hochalmbahn a venkovní koupaliště. I zde doporučujeme zakoupení Salcburské karty.

Více informací
Saalachtal - Lofer Rakousko, Salcbursko Městečko Lofer leží v malebném Saalachtalu, kterému dala jméno řeka Saalach. Oblast je známá krásnou přírodou, loukami a především soutěskami. Mezi nejznámější výletní cíle patří soutěsky Vorderkaserklamm nebo Seisenbergklamm, jeskyně Lamprechsthöle a samozřejmě i oblast Loferer Alm, kam Vás zaveze lanovka s letním provozem. V oblasti jsou i cyklostezky, které vedou podél říčky Saalach, dojet se dá až k Zell am See nebo k Waidringu. Více informací
Saalbach - Hinterglemm Rakousko, Salcbursko

Saalbach - Hinterglemm je pravé místo pro každého, kdo hledá na dovolené aktivní odpočinek, kvalitní ubytování i služby. V Glemmtalském údolí budete jistě se svojí letní dovolenou spokojeni. V celém údolí najdete na 400 km značených cest a lanovky s letním provozem. Jedním se zajímavých výletních cílů může být „Alpská zahrádka s bylinkami“ nad Hinterglemmem, kde můžete vidět na 200 kvetoucích léčivých bylin i různých druhů koření. Tato oblast je také velmi oblíbená mezi milovníky horských kol – je zde jedinečná síť tras pro horská kola, ale především bike park nad Leogangem s různými atrakcemi. Pokud budete chtít zažít o dovolená trochu adrenalinu, určitě navštívíte lanové centrum, které patří k nejrozsáhlejším v Rakousku. Také toto údolí nabízí v létě svým hostům osvěžení – vykoupat se můžete ve venkovním bazénu s atrakcemi v Saalbachu i v krytém bazénu v Hinterglemmu. V okolí, například u Loferu doporučujeme návštěvu soutěsky nebo Lamprechtské jeskyně, podívat se můžete do Zell am See nebo můžete navštívit i Krimmelské vodopády – největší v Evropě.

Více informací
Salcburk a okolí Rakousko, Salcbursko

Salcburk je hlavním městem spolkové země Salcbursko, je pod ochranou UNESCO. Mezi jeho nejznámější památky patří pevnost Hohensalzburg, zámek Mirabell a jeho zahrady, Getreidegasse, arcibiskupský palác nebo rodný dům W. A. Mozarta.

Více informací
Salzburger Sportwelt Rakousko, Salcbursko

Salzburger Sportwelt leží jižně od Salcburku a velkou výhodou je dobrá dostupnost po dálnici. V této oblasti najdete jezera, louky, hory, a prochází jí i pohodlné cyklostezky. Samozřejmostí jsou lanovky s letním provozem, které vám ulehčí putování po horách. Oblast je rájem pro rodinnou dovolenou, dětské parky s různými atrakcemi ve Flachau, Wagrainu a Alpendorfu nadchnou děti každého věku. Pokud se budete chtít osvěžit, příležitost budete mít na koupalištích ve Filzmoosu, Radstadtu, Wagrainu. Při nepřízni počasí můžete navštívit termály v Altenmarktu. Samotný St. Johann má malé historické centrum, kterému dominuje katedrála zvaná „Pongauer Dom“. V nejbližším okolí St. Johannu stojí určitě za návštěvu soutěska Lichtensteinklamm, v létě je možné osvěžit se ve venkovním bazénu i v přírodním koupališti a v St. Johannu - Alpendorfu je také 9 jamkové golfové hřiště.

Více informací
Vysoké Taury Rakousko, Salcbursko

Národní Park Vysoké Taury je největším národním parkem nejen v Rakousku, ale v celých Alpách. Byl vyhlášen v roce 1981 a jen nejstarším národním parkem v Rakousku. Národní park Vysoké Taury leží ve 3 spolkových zemích – Salcbursku, Korutanech a Tyrolsku. V Salcburské části parku je velmi pěkné centrum Národního parku v Mittersillu, které určitě stojí za návštěvu nejen v případě deštivého počasí. Mezi nejznámější výletní cíle v této oblasti patří určitě Krimmelské vodopády, ledovec Weisssee nebo všechna boční údolí vedoucí směrem k národnímu parku jako jsou Obersulzbachtal, Untersulzbachtal a další. I zde je možné využít lanovek s letním provozem, pokud bydlíte v oblasti obdržíte od většiny hotelů kartu Nationalpark Sommercard, se kterou můžete využívat 1 atrakci denně zdarma – lanovku, koupaliště nebo mýtnou cestu.

Více informací
Zell am See - Kaprun Rakousko, Salcbursko

Pokud si zvolíte pro svou dovolenou okolí Zellského jezera, budete mile překvapeni pestrou nabídkou tohoto malebného regionu. V horkých letních dnech se můžete koupat na jedné ze 6 pláží u Zellského jezera nebo na koupalištích. Kryté bazény jsou v Zell am See i v Kaprunu. Na kraji Kaprunu vyrostly moderní lázně Tauern Spa, kde jsou venkovní a vnitřní bazény, zóna se saunami, dětský svět s atrakcemi. Region je také rájem pro turisty i cyklisty. Údolím vedou pohodové cyklostezky. Návštěva vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse s překrásnými panoramaty může být jedním z nezapomenutelných zážitků vaší dovolené. Dalším výletním cílem můžou být přehrady nad Kaprunem, plavba lodí po jezeře. Výhodou některého ubytování v oblasti je karta Zell am See - Kaprun, se kterou máte vybrané atraktivity v okolí zdarma.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?