Po - Pá  09:00 - 15:00 

212 241 749

212 241 749

Salcbursko

Rakousko

Popis

Salcbursko bývá často označováno za Malý ráj v srdci Alp. Tato spolková země, jejímž hlavním městem je známý Salcburk, rodiště skladatele W. A. Mozarta, Vám nabízí vše, co si jen můžete na své dovolené přát. Čeká na Vás pohádková krajina s průzračnými jezery a majestátními horskými štíty, loukami i malebnými vesničkami. Milovníky cyklistiky očekávají značené cyklotrasy o celkové délce přes 2.000 km. Nadšence horské turistiky jistě zláká 7.200 km značených turistických cest a stezek, po kterých je možné podnikat výšlapy až do výšky 3.798 m. V Salcbursku, v tomto zázračném světě vodopádů, roklí a hor si každý najde to, co je mu nejblíže. Na jihu země se táhnou Centrální Alpy, konkrétně masiv Vysokých Taur s mnoha třítisícovými vrcholy, na východě a severu pak Dachsteinský masiv a Berchtesgadenské Alpy. Největší řekou, která zemí ale i jejím hlavním městem Salcburkem protéká, je Salzach.

Salcburk je hlavním městem spolkové republiky Salcburska s velice bohatou historií. Město je známé zejména jako místo narození slavného skladatele Wolfganga Amadea Mozarta a jeho dominantou je pevnost Hohensalzburg. Navštívit můžete jeho rodný dům v uličce Getreidegasse, či kostel, ve kterém byl pokřtěn. Jedním z nejkrásnějších náměstí v Salcburku je Domplatz s katedrálou ze 17. století, neboli dómem, do kterého se vejde až 10 tisíc návštěvníků. V kostele Sv. Šebestiána se nachází hrob Mozartovy rodiny, sám skladatel zemřel ale ve Vídni a pochován byl v hrobě společném. Na Mozartově náměstí pak můžete slýchat skladatelova díla, linoucí se z místní zvonkohry. Historické jádro města bylo v roce 1996 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jádrem města protéká řeka Salzach, přímo nad ní se na hoře Festungsberg ve výšce 120 m nad městem tyčí největší středověká zachovalá pevnost v Evropě – Festung Hohensalzburg z roku 1077. K pevnosti se dostanete pěšky, nebo pomocí lanovky. Z hradeb je překrásný výhled na celé město.

Lokality
Gasteinertal Rakousko, Salcbursko

Široké údolí Gasteinertal obklopuje Národní Park Vysoké Taury. Nabízí snad vše, co si lze pro letní aktivní dovolenou přát – vysoké hory, lanovky s letním provozem, koupaliště, termální lázně, dětská hřiště, stezky pro horská kola i cyklostezky a v nabídce nechybí ani golfové hřiště. Lanovky s letním provozem jsou v Dorfgasteinu, Bad Hofgasteinu, Bad Gasteinu i Sportgasteinu, zážitkové termální lázně, kde nechybí ani sekce pro děti se skluzavkami jsou v Bad Hofgasteinu Alpentherme a více relaxační lázně jsou pak lázně Felsentherme v Bad Gasteinu. V oblasti je možné zakoupit kartu na lanovky v oblasti 6 dní/63 Euro nebo kartu na lanovky a termály 125 Euro/6 dní.

Více informací
Lungau Rakousko, Salcbursko Lungau leží na jihu Salcburska u hranic s Korutany. Je to příjemné široké slunečné údolí, které je obklopeno majestátními vrcholy Taur. Jsou zde pohodlné cyklostezky i cesty pro horská kola, koupaliště, lanovky s letním provozem, turistické trasy i golfové hřiště. V Lungau je několik malebných obcí, mezi nejznámější patří určitě Mauterndorf, kterému dominuje středověký hrad, či příjemný St. Michael. Lungau je ráj pro rodiny s dětmi, ale nejen pro ně. Zajímavostí může být jízda historickým parním vlakem z Mauterndorfu do Tamswegu. Některé ubytování mají v ceně Lungau Card – pak můžete využít během dovolené 1x každou lanovku a koupaliště, pokud nemáte tuto kartu v ceně a plánujete využívání lanovek, doporučujeme zakoupení Salcburské karty. Více informací
Saalachtal - Lofer Rakousko, Salcbursko Městečko Lofer leží v malebném Saalachtalu, kterému dala jméno řeka Saalach. Oblast je známá krásnou přírodou, loukami a především soutěskami. Mezi nejznámější výletní cíle patří soutěsky Vorderkaserklamm nebo Seisenbergklamm, jeskyně Lamprechsthöle a samozřejmě i oblast Loferer Alm, kam Vás zaveze lanovka s letním provozem. V oblasti jsou i cyklostezky, které vedou podél říčky Saalach, dojet se dá až k Zell am See nebo k Waidringu. Více informací
Salzburger Sportwelt Rakousko, Salcbursko

Salzburger Sportwelt leží jižně od Salcburku a velkou výhodou je dobrá dostupnost po dálnici. V této oblasti najdete jezera, louky, hory, a prochází jí i pohodlné cyklostezky. Samozřejmostí jsou lanovky s letním provozem, které vám ulehčí putování po horách. Oblast je rájem pro rodinnou dovolenou, dětské parky s různými atrakcemi ve Flachau, Wagrainu a Alpendorfu nadchnou děti každého věku. Pokud se budete chtít osvěžit, příležitost budete mít na koupalištích ve Filzmoosu, Radstadtu, Wagrainu. Při nepřízni počasí můžete navštívit termály v Altenmarktu. Samotný St. Johann má malé historické centrum, kterému dominuje katedrála zvaná „Pongauer Dom“. V nejbližším okolí St. Johannu stojí určitě za návštěvu soutěska Lichtensteinklamm, v létě je možné osvěžit se ve venkovním bazénu i v přírodním koupališti a v St. Johannu - Alpendorfu je také 9 jamkové golfové hřiště.

Více informací
Vysoké Taury Rakousko, Salcbursko

Národní Park Vysoké Taury je největším národním parkem nejen v Rakousku, ale v celých Alpách. Byl vyhlášen v roce 1981 a jen nejstarším národním parkem v Rakousku. Národní park Vysoké Taury leží ve 3 spolkových zemích – Salcbursku, Korutanech a Tyrolsku. V Salcburské části parku je velmi pěkné centrum Národního parku v Mittersillu, které určitě stojí za návštěvu nejen v případě deštivého počasí. Mezi nejznámější výletní cíle v této oblasti patří určitě Krimmelské vodopády, ledovec Weisssee nebo všechna boční údolí vedoucí směrem k národnímu parku jako jsou Obersulzbachtal, Untersulzbachtal a další. I zde je možné využít lanovek s letním provozem, pokud bydlíte v oblasti obdržíte od většiny hotelů kartu Nationalpark Sommercard, se kterou můžete využívat 1 atrakci denně zdarma – lanovku, koupaliště nebo mýtnou cestu.

Více informací
Zell am See - Kaprun Rakousko, Salcbursko

Pokud si zvolíte pro svou dovolenou okolí Zellského jezera, budete mile překvapeni pestrou nabídkou tohoto malebného regionu. V horkých letních dnech se můžete koupat na jedné ze 6 pláží u Zellského jezera nebo na koupalištích. Kryté bazény jsou v Zell am See i v Kaprunu. Na kraji Kaprunu vyrostly moderní lázně Tauern Spa, kde jsou venkovní a vnitřní bazény, zóna se saunami, dětský svět s atrakcemi. Region je také rájem pro turisty i cyklisty. Údolím vedou pohodové cyklostezky. Návštěva vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse s překrásnými panoramaty může být jedním z nezapomenutelných zážitků vaší dovolené. Dalším výletním cílem můžou být přehrady nad Kaprunem, plavba lodí po jezeře. Výhodou některého ubytování v oblasti je karta Zell am See - Kaprun, se kterou máte vybrané atraktivity v okolí zdarma.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?