Po - Pá  09:00 - 15:00 

212 241 749

212 241 749

Vorarlbersko

Rakousko

Popis

Vorarlbersko je nejzápadnější spolkovou zemí Rakouska. Svět ledovců Silvretty zde přechází v nížinatou krajinu Rýna a Bodamské jezero tvoří přirozenou hranici s Německem a Švýcarskem. Každoročně se zde na jezerním podiu koná jeden z nejvýznamnějších operních festivalů na světě: Bregenzský festival. Kousek od Bregenzu se nachází údolí Montafon, takové malé Švýcarsko, kde se potkávají 3 horské celky: Silvretta, Verwall a Rätikon. Hlavní dominantou pohoří Rätikon je masív Drei Türme a klenotem je přehrazené jezero Lünnersee v údolí Brandnertal. Utajený kleno na západě této spolkové země nese jméno Bregenzerwald. Nedotčená příroda, horské salaše, odlišná fascinující kultura, zelené stráně a turistika pro každého.
Lokality
Bregenzerwald Rakousko, Vorarlbersko

Bregenzerwald ve Vorarlbersku je ideální oblast pro ty, kdo touží po absolutní symbióze s přírodou. Harmonii s přírodou dotvářejí také moderní stavby ze dřeva a vynikající regionální bioprodukty, které tvoří základ zdejší kuchyně. V údolí je několik lanovek. Díky kartě Bregenzerwald, která je v ceně pobytu, můžete tyto lanovky využívat zdarma.

Více informací
Flirsch am Arlberg Rakousko, Vorarlbersko

Malebné městečko Flirsch leží na v oblasti Arlbergu, cca 12 km od St. Antonu. Celá oblast leží na hranicích s Vorarlberskem je ideální pro horskou turistiku a nechybí zda ani terény pro horská kola. Určitě doporučujeme zakoupit Wander Pass (6 dní cca 44 Euro/dospělá osoba) se kterou pak můžete využívat lanovky zdarma.

Více informací
Montafon Rakousko, Vorarlbersko Oblast Montafonu leží ve Vorarlbersku, říká se mu „malé rakouské Švýcarsko“. Je to krásná hornatá oblast, mezi nejznámější pohoří patří Rätikon, Silvretta a Verwalla, nádherné je horské jezero Lünnersee. Pokud budete využívat letních lanovek, doporučujeme zakoupit Montafon Card (6 denní cca 85 Euro), se kterou můžete pak využívat lanovky zdarma. Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?