Po - Pá  09:00 - 15:00 

212 241 749

212 241 749

Balaton

Maďarsko

Popis

V oblasti Balatonu najdete letoviska jako Balatonfüred, Siófok, Tihany, Vonyarcvashegy,  nebo Zamárdi. Balaton neboli Blatenské jezero je největším jezerem ve střední Evropě a někdy se mu proto říká také Maďarské moře. Jezero je 78 km dlouhé a až 15 km široké. Jezero je poměrně teplé a v nejvyšším létě může teplota jeho vody dosahovat až 27 stupňů. Jezero je ideálním místem pro letní dovolenou strávenou u vody – koupání, výlety lodí i pro aktivní dovolenou – cyklistika, výlety do okolí. Jižní břeh jezera je oproti severnímu méně svažitý a více přírodní. V části okolí jezera a okolo malého jezera Kis-Balaton (jihozápadně od Balatonu) je pak Národní park.

Lokality
Balatonfüred Maďarsko, Balaton

Balatonfüred je největším letoviskem na severním břehu Balatonu. Je zde přístav, pláže, obchody a restaurace a pěkná promenáda v historickém centru.

Více informací
Keszthely Maďarsko, Balaton Městečko Keszthely leží na západě Balatonu a je považováno za jeho pomyslné hlavní město. Je v něm pobřežní promenáda, krásné pláže a najdete zde i rozsáhlý barokní zámek Festetics. Více informací
Tihany Maďarsko, Balaton

Tihany leží na stejnojmenném poloostrově na severním břehu jezera. Malebné městečko leží nad jezerem a je z něj velmi krásný výhled na jezero. Tihany má i malé historické centrum s barokním kostelem.

Více informací
Vonyarcvashegy Maďarsko, Balaton Městečko Vonyarcvashegy leží na severozápadním břehu Balatonu. Hezká písečná pláž nabízí půjčovny loďek, šlapadel i dětské či volejbalová hřiště, tobogán pro děti a restaurace. Mezi výletní cíle v okolí patří cca 11 km vzdálený Hevíz nebo cca 21 km vzdálený přírodní park „Malý Balaton“. Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?