Po - Pá  09:00 - 15:00 

212 241 749

212 241 749

Balaton

Maďarsko

Popis

V oblasti Balatonu najdete letoviska jako Balatonfüred, Siófok, Tihany, Vonyarcvashegy,  nebo Zamárdi. Balaton neboli Blatenské jezero je největším jezerem ve střední Evropě a někdy se mu proto říká také Maďarské moře. Jezero je 78 km dlouhé a až 15 km široké. Jezero je poměrně teplé a v nejvyšším létě může teplota jeho vody dosahovat až 27 stupňů. Jezero je ideálním místem pro letní dovolenou strávenou u vody – koupání, výlety lodí i pro aktivní dovolenou – cyklistika, výlety do okolí. Jižní břeh jezera je oproti severnímu méně svažitý a více přírodní. V části okolí jezera a okolo malého jezera Kis-Balaton (jihozápadně od Balatonu) je pak Národní park.

Lokality
Balatonfüred Maďarsko, Balaton

Balatonfüred je největším letoviskem na severním břehu Balatonu. Je zde přístav, pláže, obchody a restaurace a pěkná promenáda v historickém centru.

Více informací
Siófok Maďarsko, Balaton

Siófok leží na jihovýchodě Balatonu a je vyhledávaný pro svou mělkou vodu především rodiny s malými dětmi. Jsou zde krásné pláže, obchody, restaurace, bary.

Více informací
Zamárdi Maďarsko, Balaton

Zamárdi – leží na jižním břehu, vedle Siofoku, naproti poloostrovu Tihany. Jsou zde hezké pláže, restaurace, bary, obchody. Zpestřením letní dovolené může být návštěva zážitkového parku či soukromého mořského akvária.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?